O mnie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mnie i miejscu, które tworzymy wspólnie z moimi przyjaciółmi to dobrze trafiłeś. Możesz przeczytać o tym kim jesteśmy i jak rozwinęła się nasza miłość do psów, sportu i pracy z psami.

o mnie

Ciężko jest znaleźć początek mojej historii z psami. Można powiedzieć, że ja się po prostu między nimi urodziłam. Dorastałam w pasji i miłości do zwierząt. Pierwsze lata swojego życia spędziłam właśnie z psami. 
Moim pierwszym rasowym psem z udokumentowanym pochodzeniem był owczarek szkocki collie – Mr ELIOT Ko-To-Ra. Dzięki niemu pokochałam wystawy psów i chęć rywalizacji. To był rok 1999, od tego czasu, moje życie zmieniło tor i nierozerwalnie związałam się ze światem kynologicznym.

W latach 90tych i we wczesnych latach 2000nych kynologia wyglądała zupełnie inaczej niż dzisiaj, sporty kynologiczne w Polsce dopiero raczkowały. Można było zobaczyć psy skaczące przez przeszkody, biegające flyball czy łapiące dyski, głównie jako nowinkę i atrakcję dla widzów przy okazji pokazów psów eksterierowych na wystawach. Nie było takiej dostępności szkół dla psów i trenerów. 

Nasze Miejsce

Nasza hodowla i klub sportowy znajduje się w Łącku oddalonego o 10 km od Płocka. Mieszkamy w tej pięknej okolicy od 2013 roku. W gminie Łąck znajduje się 5 jezior i ponad 11 ha lasów należących do Nadleśnictwa Łąck.  Łąck to również dwa parki krajobrazowe i siedem rezerwatów przyrody, a także liczne zespoły przyrodniczo-krajobrazowe. 

Nasze psy mają do dyspozycji olbrzymie przestrzenie do biegania. Każdego dnia na wspólnych spacerach spędzamy przynajmniej 3-4 godziny, latem ,podczas upałów skupiamy się bardziej na kąpielach w pobliskich jeziorach gdzie nasi podopieczni trenują kondycję, wydolność i nabierają właściwej masy mięśniowej bez ryzyka przegrzania organizmu przy wysokiej temperaturze. 

Zapewniamy naszym psom wszystko co najlepsze więc rodzaj aktywności i jej intensywność zmienia się wraz z porami roku. Życie psa musi być zawsze ciekawe a dni nie powinny zlewać się w całość. Dlatego często zmieniamy trasy spacerowe a poza zwykłym bieganiem nasze zwierzęta trenują. Mamy własny, profesjonalny tor przeszkód (agility). Od 2018 roku dysponujemy też własnym wyśnionym stadem owiec i sporym polem treningowym. Rekreacyjnie ćwiczymy również inne dyscypliny sportowe takie jak frisbee, tropienie użytkowe, obedience, IPO. 

Zawsze mile widziani są u nas psiolubni goście i miłośnicy rasy więc z chęcią zapraszamy do odwiedzin wszystkich, którzy chcieliby poznać nasze psy z bliska i dowiedzieć się nieco więcej o wychowaniu i szkoleniu psów użytkowych.