Miot A Bite Team

MIOT "A" Bite Team

Naszym założeniem było powołanie na świat szczeniąt z mocnym charakterem,  dużym drivem do pracy, ale również bardzo stabilną psychiką i odpornością na bodźce środowiska, w którym będą żyły. Rodzice to doskonale uzupełniająca się para pod względem stylu pracy i temperamentu. 

Cafall jest psem, na którym  nie zrobiłby wrażenia nawet wybuch bomby atomowej. Kocha ludzi i dzieci oraz tłum i widownię, zachowuje się perfekcyjnie w każdej sytuacji. Jest psem multifunkcyjnym, sprawdził się jako pies do agility, frisbee, tropienia użytkowego, IPO oraz przede wszystkim jako pies zaganiający. W pracy pasterskiej jako szczenie miał naturalne flanki i balans oraz dobre wyczucie owiec.

Alok jest delikatniejsza i nie znosi zbyt wielkiej presji ze strony przewodnika. Jest reaktywna na dźwięki co świetnie przekłada się na efektywną pracę na gwizdku, ale w życiu codziennym trzeba było opanować jej podniecenie związane z wysokimi dźwiękami. Odnajduje się w sportach kynologicznych, ale zdecydowanie jej pasją są owce. Jest naturalnym driverem, wywiera olbrzymią presję na owce, jest w stanie utrzymać każdą odseparowaną od stada sztukę bez konieczności użycia zębów. 

Wszystkie szczenięta z tego miotu mają dość wyrównane charaktery. Wszystkie są odważne, pewne siebie i nie znają ograniczeń. Niektóre są bardziej niezależne, inne pchają się na kolana i chcą się przytulać. Z niecierpliwością będziemy czekać na ich pierwsze sukcesy w nowych domach!