Rodzice

Rea

&

Cemig Cafall

MIOT "B" Bite Team

Narodziny szczeniąt planowane są na styczeń / luty 2020 roku. Długi czas zastanawialiśmy się nad wyborem właściwego kandydata dla Re. Braliśmy pod uwagę charakter obojga rodziców i cechy użytkowe oraz cechy i zdrowie potomstwa reproduktora. Początkowo myśleliśmy o użyciu Imperio żeby złagodzić uparty charakter Re, ale pokusa użycia naszego najlepszego psa wzięła górę. Dodatkowym plusem jest to, że wszystkie dzieci Cafalla są zdrowe, mają się dobrze i zapowiadają się na przegenialne psy użytkowe, mają olbrzymie serce i drive do pracy.

O RODZICACH:

REA jest bardzo normalną suką, nie sprawia problemów wychowawczych, nie miewa głupich pomysłów, jest całkowicie pozbawiona fiksacji, nie reaguje również na dźwięki, światła i ruchome obiekty. Spokojnie można jej zaufać przy ruchliwej ulicy, na spacerach przyklejona jest do nogi przewodnika. Uwielbia się przytulać, kocha wszystkich ludzi, obce psy zazwyczaj ignoruje, zdarza się, że inicjuje zabawę jeśli ktoś jej się spodoba. To pies jednego właściciela, jest kompletnie głucha na komendy innych. Ma duży drive do pracy przy owcach i do sportów. Ma świetną technikę skoku na torze przeszkód i bardzo dobrze wygląda przy frisbee, ale jej głównym zajęciem jest pomaganie nam na "farmie" i serwisowanie podczas zajęć dla młodych psów.

CAFALL jest moim głównym psem trialowym i moją prawą ręką w każdej sytuacji. Sprawdza się w każdym powierzonym mu zadaniu. Jego miłością jest praca z owcami, ale jest również wyszkolony do agility A1 oraz frisbee freestyle. Pracował też na śladzie z pozorantem i radził sobie genialnie, próbowaliśmy też dla zabawy IPO. Nigdy nie wykazywał lęków, fiksacji i typowych dla rasy problematycznych zachowań. Jest psem nad wyraz inteligentnym i zaciętym, tą cechę przekazuje potomstwu. Można mu zaufać na polu trialowym i na środku ruchliwej ulicy lub w centrum handlowym. Przy swoim ogromnym drivie do pracy potrafi spokojnie leżeć przy mojej nodze podczas gdy inne psy trenują, aktywuje się tylko kiedy jest o to proszony. Jest psem jednego przewodnika, nigdy nie pójdzie do pracy z nikim poza przewodnikiem, chociaż lubi atencje innych ludzi i jest bardzo serdeczny w kontaktach z obcymi, obce psy ignoruje, w domu jest bezkompromisowym psem Alpha.

SZCZENIĘTA

Po tym połączeniu spodziewamy się szczeniąt ze stabilnym charakterem i ogromnym drivem do pracy. Z pewnością odnajdą się w pasterstwie i sportach kynologicznych takich jak agility i frisbee. Ze względu na charakter rodziców i ich cechy użytkowości spodziewamy się szczeniąt bardzo inteligentnych, być może upartych, na pewno mocno nastawionych na pracę z przewodnikiem.
Od przyszłych właścicieli oczekujemy znajomości rasy i jej potrzeb a także elastycznego podejścia do szkolenia szczenięcia. Miot nie jest dedykowany dla początkujących ani dla osób, które chcą mieć tylko towarzysza rodziny, psy z tego skojarzenia zdecydowanie powinny pracować lub mieć bardzo aktywne życie. Chcemy również utrzymywać stały kontakt z Nowym Domem oraz oczekujemy informacji na temat stanu zdrowia szczeniąt, wyników badań, sukcesów a także problemów wychowawczych. Służymy zawsze radą i pomocą!

Szczenięta urodziły się 14.03.2020r.

RODOWÓD SZCZENIĄT

Szczenię z tego miotu

{

Cemig Cafall
ISDS 00/339465
Rea
ISDS FR/357060

{

{

{

{

{

{

Cap
ISDS 00/281797
fot: K.Dyszy
Nell
ISDS 00/321716
Bye And Away Glen
ISDS 316098
Killiebrae Beaut
ISDS 328381
Taff
ISDS 255181
Llwynsarn Trim
ISDS 244881
Jim
ISDS 253981
Nell
ISDS 305914
Bob
ISDS 297462
Vale
ISDS 273792
Mirk Of Killiebrae
ISDS 302408
Killiebrae Teal
ISDS 313372
Szczenię

FLOO Bite Team

Płeć: Suka
Sierść: Smooth
Kolor: Tricolour mottled
Sport:
Agility
Badania:
Clear for CEA / GG / MDR1 / TNS/ IGS / NCL5 / SN / RS (by parentage)

Wł. Agnieszka Bomberska

YOKO Bite Team

Płeć: Suka
Sierść: Medium
Kolor: B&W
Sport:
Fylball / Pasterstwo
Badania:
Clear for CEA / GG / MDR1 / TNS/ IGS / NCL5 / SN / RS (by parentage)

Wł. Ada Nowicka

VOODOO Bite Team

Płeć: Pies
Sierść: Rough
Kolor: Black Tricolor mottled
Sport: Pasterstwo
Badania: HDA, ED 0/0, OCD free, spine clear
Clear for CEA / GG / MDR1 / TNS/ IGS / NCL5 / SN / RS

Wł. Kamila

FLYNN Bite Team

Płeć: Pies
Sierść: Rough
Kolor: Black Tricolor
Sport: Agility/ pasterstwo
Badania:
Clear for CEA / GG / MDR1 / TNS/ IGS / NCL5 / SN / RS (by parentage)

Wędrujące jądra, ostatecznie jedno jądro wnętrowskie.

Wł. Katarzyna Kwaśniak