Rodzice

Llangwm Floss

&

Cemig Cafall

MIOT "C" Bite Team

Po naprawdę mocnym miocie Rei i Cafalla, który daje się mocno we znaki naszym doświadczonym właścicielom, postanowiliśmy stworzyć taki jeden, który nie zniszczy całego świata dookoła siebie a szczenięta będą nieco łatwiejsze w prowadzeniu. Przynajmniej mamy taką nadzieję 😉
Po tym połączeniu spodziewamy się szczeniąt, które doskonale odnajdą się na trialach i w pracy farmerskiej, ale nie będą wymagały pomocy samego boga w ułożeniu.

Floss jest bardzo grzeczną życiowo i intuicyjną w pracy suką. Uczy się szybko, nie kwestionuje poleceń przewodnika. Ma bardzo dobre wyczucie owiec i naturalne flanki. Spokojnie mogłaby pracować przy stadzie bez żadnego szkolenia (taki plus dla mniej doświadczonych;)). Sprawia wrażenie, że zawsze wie co ma zrobić. Nie trudno było nauczyć ją drive away. Pojmuje wszystko w mig. Jest bardzo inteligentną suką. W życiu codziennym nie sprawia żadnych problemów. Spokojnie spaceruje bez smyczy przy ulicy oraz w tłumie obcych ludzi. Nie jest wrażliwa na bodźce. Nie reaguje na obce psy, dobrze dogaduje się z obcym stadem.

Cafalla chyba nie musimy już przedstawiać. Pisaliśmy o nim wielokrotnie. Wierzymy też, że jego opinia w środowisku i wśród osób zainteresowanych jest znana. Jest to zdecydowanie nasz najlepszy pies i świetny reproduktor, który przekazuje mnóstwo dobrych cech potomstwu. Jego dzieci dziedziczą przede wszystkim ogromny talent pasterski, niezwykłą inteligencję, zadaniowość i niespotykany drive do każdego typu pracy.

Ze względu na charakter matki spodziewamy się psów naturalnych w prowadzeniu ale niezwykle inteligentnych. Możliwe, że nie będą wybaczały błędów wychowawczych, dlatego trzeba będzie z nimi postępować mądrze, bo będą szukały okazji, żeby przechytrzyć przewodnika. Przy odpowiednim prowadzeniu nie będzie trudne osiągnięcie z nimi wysokiego poziomu wyszkolenia w sportach pasterskich. Szczeniaki z powodzeniem mogą też uprawiać inne dyscypliny sportowe, jesteśmy pewni, że nie zabraknie im talentu oraz predyspozycji.

Szczenięta urodziły się 18.07.2020r.

RODOWÓD SZCZENIĄT

CRUCIO Bite Team

Płeć:           Pies
Sierść:       Rough
Kolor:         Tricolor
Sport:         
Frisbee, pasterstwo
Badania:    
HD, A ED 0/0, OCD free, Spondyloza free, LTV 0

Właściciel: Aleksandra Łupińska

RA Bite Team

Płeć:          Suka
Sierść:       Smooth
Kolor:         Tricolor
Sport:         
Pasterstwo
Badania:   HD A, ED 0/0, OCD free

 

Własciciel: Weronika Wiertlewska 

RYSA Bite Team

Płeć:           Suka
Sierść:       Smooth
Kolor:         Tricolor
Sport:
         Pasterstwo
Badania:    

 

Właściciel: Izabela Stopka

FUERGO Bite Team

Płeć:          Pies
Sierść:       Smooth
Kolor:         Tricolor
Sport:         Pasterstwo
Badania:    

Właściciel: Izabela Wietrzyńska

Follow by Email
Instagram
YouTube
WhatsApp