Rodzice

COCO (ISDS 365059)

&

Llangwm Maid (ISDS 345915)

MIOT "C" Bite Team

Na wstępie trzeba powiedzieć, że będzie to ostatni miot Alok. Później przechodzi na "emeryturę hodowlaną" i będzie zajmowała się wyłącznie sportem, pasterstwem i byciem księżniczką 🙂
Coco jest sprawdzonym reproduktorem. Wiele z jego dzieci pracuje na farmach i radzi sobie świetnie z codziennymi obowiązkami. Coco jest również psem pracującym na farmie, ma świetny drive, dobre wyczucie owiec, nie boi się żadnych wyzwań, przy tym jest też bardzo radosnym i stabilnym psem, nie gaśnie w pracy, nie spala się emocjonalnie jest odważny i nie ma żadnych fiksacji typowych dla rasy. W swoim stadzie psów jest liderem.

Alok jest delikatniejsza i nie lubi zbyt wielkiej presji ze strony przewodnika. Jest reaktywna na dźwięki co świetnie przekłada się na efektywną pracę na gwizdku, ale w życiu codziennym trzeba było opanować jej podniecenie związane z wysokimi dźwiękami. Odnajduje się w sportach kynologicznych, ma świetną technikę skoku na torze agility, którą przekazuje dzieciom. Potrafi też bardzo wysoko i lekko skakać do frisbee podczas manewrów blisko przewodnika, łapiąc dysk na odległość staje się jednak trochę ostrożna. Zdecydowanie jej pasją są owce. Jest naturalnym driverem, wywiera olbrzymią presję na owce, jest w stanie utrzymać każdą odseparowaną od stada sztukę bez konieczności użycia zębów.

Spodziewamy się szczeniąt bardzo dobrze współpracujących z człowiekiem, ochoczo wykonujących wszystkie zadania i dość łatwych w prowadzeniu. Znając cechy, które przekazują rodzice zakładamy, że dzieciaki z tego skojarzenia będą świetnie odnajdować się w sportach kynologicznych takich jak agility, flyball, frisbee i oczywiście w pasterstwie. Niektóre z nich mogą z pasją używać zębów w początkowej fazie szkolenia przy owcach.
Bardzo chętnie opowiemy więcej na temat rodziców i ich szczeniąt z innych skojarzeń. Zapraszamy do kontaktu.